NaszA SZKOŁA

informacja1.jpg
Szlak Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka
pierwszy-budynek-szkoly.jpg
Dzieje szkoły

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/kwik/domains/spgliczarowdolny.pl/public_html/includes/file.phar.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/kwik/domains/spgliczarowdolny.pl/public_html/includes/common.inc).

RODO

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

  • Inspektorem Ochrony Danych w Szkole Podstawowej im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym jest Pan Wiesław Kowalski - wieslaw.kowalski@cbi24.pl

Wizyta Koziołka Matołka w Naszej Szkole

W dniu 8 maja 2023r. uczniowie klas II i III oraz przedszkolaki spotkały się z przedstawicielami Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Tego dnia dzieci mogły wysłuchać bajki pt. Przygody Koziołka Matołka autora Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie chętnie wysłuchali czytanej bajki oraz z zaangażowaniem brali udział w warsztatach tworząc swoją unikatową zakładkę do książki. Na zakończenie dzieci odwiedził specjalny gość, który zachwycił wszystkich obecnych.

Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" w Muzeum Tatrzańskim

W dniu 23 kwietnia2023r., na świętego Wojciecha, już po raz dwudziesty rozdane zostały nagrody w konkursie plastycznym „Wszyscy święci Wawrzyńcoka”. Dzięki uprzejmości dyrektora Michała Murzyna mieliśmy zaszczyt spotkać się jubileuszowo w budynkach Muzeum Tatrzańskiego. Najpierw prelekcję o życiu i twórczości Wojciecha Kułacha w Gmachu Głównym Muzeum wygłosiła pani Barbara Gałdyś, autorka monografii poświęconej rzeźbiarzowi z Gliczarowa.

KONKURS PLASTYCZNY "WSZYSCY ŚWIĘCI WAWRZYŃCOKA"

Miło nam poinformować że, w dniu 23 kwietnia 2023r. dwie nasze uczennice zostały nagrodzone w konkursie plastycznym „Wszyscy święci Wawrzyńcoka”. Maria Cepielik – otrzymała wyróżnienie w kat. 9-13 lat malarstwo na szkle oraz Barbara Palider – zajęła II miejsce w kat. 5-8 lat malarstwo na szkle. Konkurs odbył się na świętego Wojciecha, już po raz dwudziesty.

DZIEŃ ZIEMI

W piątek (21.04.2023r.) w przeddzień „DNIA ZIEMI” cała społeczność szkolna oraz mieszkańcy wsi wyruszyli w teren aby posprzątać naszą miejscowość. To największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Wspólnie spędziliśmy czas na pożytecznym działaniu na rzecz czystego i zielonego Gliczarowa Dolnego. Następnie uczniowie wraz z panią Dyrektor i panem Konserwatorem posadzili drzewka otrzymane od przedstawicieli naszej gminy. Ten wielki gest świadczy o dbałości o naszą miejscowość.

Zmarł o. Stanisław Bafia

Dnia 9 kwietnia 2023 roku zmarł o. Stanisław Bafia, redemptorysta. Przeżył 77 lat, odszedł w 59. roku życia zakonnego i 53. roku kapłaństwa. Ojciec Stanisław Bafia urodził się 22 listopada 1945 roku w Gliczarowie Dolnym, z którym związany był przez wszystkie lata swojego życia.  

Jan Paweł II

2 kwietnia 2005 roku, o godzinie 21:37 na Placu Świętego Piotra w Rzymie tłum wiernych towarzyszył papieżowi w chwili śmierci. Przed telewizrami miliony ludzi śledziły relacje mediów z Watykanu. Kiedy kardynał Leonardo Sandri oficjalnie ogłosił śmierć papieża, cały świat pogrążył się w żałobie.

Fanty dla Kamili Gil

Kochani Rodzice !!!

Dziękujemy bardzo za włączenie się do akcji  fanty dla Kamili Gil. Fanty zostały przekazane na kiermasz w dniu 15.03.2023r.

Za dotychczasową pomoc bardzo dziękujemy, a w szczególności Pani Agnieszce Pańszczyk, która była inicjatorką akcji w naszej szkole.

TŁUSTY CZWARTEK

Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i jest to najsłodszy dzień w roku. Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego pączka. Tłusty czwartek jest doskonałą okazją, by posmakować przepysznych pączków. Jak co roku w naszej szkole tłusty czwartek minął nam bardzo słodko z pysznymi, lukrowanymi pączkami Wszystkie dzieci obchodziły tłusty czwartek zgodnie z tradycją, zajadając przepyszne pączki. Słodkości błyskawicznie znikały, co świadczy o tym, że były przepyszne. Dziękujemy bardzo Rodzicom za pyszny poczęstunek. 

Strony

Copyright © 2018 WBG multimedia

Logowanie