Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/kwik/domains/spgliczarowdolny.pl/public_html/includes/file.phar.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/kwik/domains/spgliczarowdolny.pl/public_html/includes/common.inc).

Szkoła pamięta 2023

Nasza Szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”.  Celem tej akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego regionu.

W ramach projektu uczniowie naszej Szkoły pod kierunkiem nauczyciela zbierali informacje o osobie Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka, który był najsłynniejszy rzeźbiarz ludowy Podhala XIX wieku. Urodził się 24 marca 1812 roku w Gliczarowie. Rzeźbił w drewnie i kamieniu, a także w metalu. Zwieńczeniem jego pracy są trzy ołtarze w starym kościółku w Zakopanem przy ulicy Kościeliskiej. Dzieci odwiedzały pobliskie miejsca pamięci, by oddać hołd zmarłemu.