DZIEŃ PATRONA

W dniu 26 kwietnia 2019 roku świętowaliśmy obchody Dnia Patrona Szkoły, Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka.

"Wybitnego XIX-wiecznego artystyrzeźbiarza (samouka) pochodzącego z Gliczarowa Dolnego, autora wielu ołtarzy, rzeźb, kapliczek rozsianych po całym Podhalu."

W tym roku byliśmy w Bukowiańskim Centrum Kultury "Domu Ludowym" w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie serdecznie przywitał nas dyrektor tego przepięknego obiektu pan Bartłomiej Koszarek.  Na spotaniu z uczniami opowiedział o "downyk casak", o tym jak żyli, jakie mieli obowiązki i rozrywki nasi przodkowie.

Następnie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom XVI Konkursu Plastycznego „Wszyscy Święci Wawrzyńcoka Kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi” oraz zwiedzanie wystawy nagrodzonych prac.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do głównego sponsora nagród, Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu - pana Dyrektora Bartłomieja Kudasika oraz Krzysztofa Jarosza za życzliwą pomoc i zaangażowanie. Dziękujemy również Wójtowi Gminy Biały Dunajec panu Andrzejowi Jackowi Nowakowi i Radnej Gminy Biały Dunajec pani Renacie Palider za ufundowanie pięknych nagród. Jesteśmy bardzo wdzięczni panu Bartłomiejowi Koszarkowi i pani Alicji Wierzbanowskiej za udostępnienie tego wyjątkowego miejsca oraz ciepłe przyjęcie i pomoc. Gorąco dziękujemy również mamom naszych uczniów pani Przewodniczączej Rady Rodziców i jednocześnie Radnej Gminy Biały Dunajec Renacie Palider, pani Małgorzacie Strączek i pani Małgorzacie Staszel, które zadbały o dobrą atmosferę i podniebienia przybyłych gości. Wszystko wyglądało przepięknie i smakowało jeszcze lepiej. 

Zdjęcia udostępnione na stronie internetowej zawdzięczamy panu Pawłowi Budzowi, pani Monice Marszałek i pani Renacie Palider.