TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Jak co roku braliśmy udział w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek, który przypada na 8-15 maja. Hasłem tegorocznej edycji było: #biblioteka. W ramach długoletniej współpracy gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu, gdzie15 maja odbyła się lekcja biblioteczna pod tytułem „#KODOWANIE I CZYTANIE”.

Na początku dzieci zapoznały się z twórczością Juliana Tuwima, a szczególnie z wierszem „LOKOMOTYWA”, który był mottem spotkania. Dzieci pracowały na macie edukacyjnej, na której zostały ułożone wagoniki lokomotywy z zadaniami. Każdy uczeń otrzymał instrukcję (wskazówki) według, której miał poruszać się po polach maty. Kolejną czynnością było wykonanie zadania umieszczonego pod wagonikiem oraz narysowanie zawartości wyznaczonego wagonu, zgodnie z treścią wiersza „Lokomotywa”.

Było dużo śmiechu i zabawy, wszyscy chętnie angażowali się w zajęcia i podejmowali wyzwania. Efekty swoich prac prezentowali z dumą i umieszczali na macie, tworząc lokomotywę.

W nagrodę za wspaniałą pracę każdy z uczniów otrzymał słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy pani Zofii Lipik i Krystynie Bafii za serdeczne przyjęcie i zorganizowanie spotkania.