Wyniki XVII Konkursu Plastycznego "Wszysycy Święci Wawrzyńcoka"

Poznaliśmy laureatów XVII Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" edycja 2020 współorganizowanego z Gminnym Ośrodkiem Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu. 

Komisja w składzie: Marek Król (przewodniczący), Anna Trebunia-Wyrostek, Janusz Tycner, Bartłomiej Kudasik po obejrzeniu 243 prac przyznała 37 nagród i 19 wyróżnień.  Dodatkowo przydzielono 9 nagród dyrektora PLSP im. A. Kenara w Zakopanem.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dzieciom i młodzieży, a także ich instruktorom za przygotowanie i nadesłanie tak dużej ilości prac.
Na rozdanie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej zapraszamy tylko instruktorów 9 czerwca o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu.
Protokół pokonkursowy w załączniku.

Biały Dunajec, 27 maja 2020 r.

Protokół z posiedzenia komisji XVII Konkursu Plastycznego Wszyscy Święci Wawrzyńcoka Góralski barok Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka

Jury w składzie:

Przewodniczący:

Marek Król – artysta plastyk, dyrektor PLSP im. A. Kenara w Zakopanem

Członkowie jury:

Anna Trebunia-Wyrostek – artysta plastyk

Janusz Tycner – artysta plastyk

sekretarz jury: Bartłomiej Kudasik

po obejrzeniu 243 prac jury postanowiło przyznać 37 nagród i 19 wyróżnień.

Grupa wiekowa: 5-8 lat

CERAMIKA

I miejsce Maja Jaskierska, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

II miejsce Julia Maciata, instruktor Bożena Świderska-Środa, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu

II miejsce Olga Jaskierska, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

MALARSTWO NA SZKLE

I miejsce Oliwia Wójciak, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

II miejsce Katarzyna Majerczyk Kułach, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów - w Gliczarowie Dolnym.

III miejsce Ignacy Musur, instruktor Monika Stachowiec, Szkoła Podstawowa w Sierockiem

Nagroda dyrektora PLSP im. A. Kenara w Zakopanem Filip Machowski, instruktor: Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 3 w Zakopanem

MALARSTWO NA PAPIERZE

I miejsce Kornelia Sowa - Szostak, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

II miejsce Małgorzata Zagórska, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 3 w Zakopanem

III miejsce Oliwia Szelągowska, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 3 w Zakopanem

RYSUNEK

I miejsce oraz nagroda dyrektora PLSP im. A. Kenara w Zakopanem Kinga Piekarczyk, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym

II miejsce oraz nagroda dyrektora PLSP im. A. Kenara w Zakopanem Aleksander Łapka, instruktor Teresa Skupień, Niepubliczne Przedszkole Hop Sa Sa w Bukowinie Tatrzańskiej

III miejsce Gloria Łukaszczyk, instruktor Stanisława Budz, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem

Wyróżnienie Piotr Cekus, instruktor Teresa Skupień, Niepubliczne Przedszkole Hop Sa Sa w Bukowinie Tatrzańskiej

Wyróżnienie Antonina Potaczek, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym

Targu

Grupa wiekowa: 9-13 lat

RZEŹBA

I miejsce Wiktoria Hornik, instruktor Regina Mrowca-Kenar Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów w Gliczarowie Dolnym

II miejsce oraz nagroda dyrektora PLSP im. A. Kenara w Zakopanem Justyna Staszel, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów w Gliczarowie Dolnym

III miejsce Weronika Rzadkosz, instruktor Regina Mrowca-Kenar Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów w Gliczarowie Dolnym

CERAMIKA

I miejsce Kacper Jaróg, instruktor Bożena Świderska-Środa, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu

II miejsce Anna Słaboń, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

III miejsce Sandra Zagórska, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Wyróżnienie Franciszek Budzyk, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Wyróżnienie Emilia Kwak, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu Wyróżnienie Natalia Suska, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

MALARSTWO NA PAPIERZE

I miejsce Julia Strączek, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 9 w Zakopanem

II miejsce Maria Bachleda Księdzularz, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 9 w Zakopanem

III miejsce Adam Kłos, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 9 w Zakopanem

Wyróżnienie Julia Kułach, instruktor Teresa Skupień, Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Górnym

Wyróżnienie Marta Zbożeń, instruktor Teresa Skupień, Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Górnym

Wyróżnienie Mateusz Węgrowski, instruktor Teresa Skupień, Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Górnym

Wyróżnienie Oliwia Marduła, instruktor Stanisława Budz, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka

Józefa Piłsudskiego w Zakopanem

Nagroda dyrektora PLSP im. A. Kenara w Zakopanem Dominik Cachro, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 9 w Zakopanem

MALARSTWO NA SZKLE

I miejsce oraz nagroda dyrektora PLSP im. A. Kenara w Zakopanem Kacper Gałdyn, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

II miejsce Julia Tarchała, instruktor Barbara Piszczór,  Szkoła Podstawowa nr 9 w Zakopanem.

III miejsce Helena Bryja, instruktor Teresa Skupień, Szkoła Ginących Zawodów, Folkloru i Sztuki Ludowej - Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej.

Wyróżnienie Anna Grochola, instruktor Teresa Skupień, Szkoła Ginących Zawodów, Folkloru i Sztuki Ludowej - Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej

Wyróżnienie Paulina Wojtanek, instruktor Teresa Skupień, Szkoła Ginących Zawodów, Folkloru i Sztuki Ludowej - Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej

RYSUNEK

I miejsce Patrycja Bukowska, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 3 w Zakopanem

II miejsce Martyna Gał, instruktor Monika Peciak, Szkoła Podstawowa w Skrzypnem

III miejsce Maciej Franosz, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu

Wyróżnienie Małgorzata Stopka, instruktor Monika Peciak, Szkoła Podstawowa w Skrzypnem Wyróżnienie Maria Zell, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 3 w Zakopanem

Wyróżnienie Gabriela Galica, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu

LINORYT

I miejsce Emilia Grela, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Grupa wiekowa: 14-19 lat

RZEŹBA

I miejsce Łukasz Czernik, Szkoła Ginących Zawodów, Folkloru i Sztuki Ludowej - Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej.

II miejsce Stanisław Kenar, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem

III miejsce oraz nagroda dyrektora PLSP im. A. Kenara w Zakopanem Marta Gał, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów w Gliczarowie Dolnym.

Wyróżnienie   Przemysław Jarosz, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem

CERAMIKA

II miejsce Jan Pacyga, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

MALARSTWO NA PAPIERZE

I miejsce oraz nagroda dyrektora PLSP im. A. Kenara w Zakopanem Aleksandra Watycha, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

II miejsce Ewelina Dziadkowiec, instruktor Teresa Skupień, Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Górnym.

III miejsce Dorota Rzadkosz, instruktor Teresa Skupień, Szkoła Ginących Zawodów, Folkloru i      Sztuki Ludowej - Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej

MALARSTWO NA SZKLE

I miejsce Katarzyna Hlawacz, instruktor Monika Stachowiec, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu

II miejsce Magdalena Stawczyk, instruktor Teresa Skupień, Szkoła Ginących Zawodów, Folkloru i  Sztuki Ludowej - Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej.

Wyróżnienie Jadwiga Skupień, instruktor Monika Stachowiec, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu.

RYSUNEK

Wyróżnienie Amelia Wyrostek, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów w Gliczarowie Dolnym.

Wyróżnienie Magdalena Siaśkiewcz, instruktor Leszek Pustówka, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Wyróżnienie za malarstwo zdobnicze Martyna Staszel, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów w Gliczarowie Dolnym.