Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/kwik/domains/spgliczarowdolny.pl/public_html/includes/file.phar.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/kwik/domains/spgliczarowdolny.pl/public_html/includes/common.inc).

POTRZEBNE ZAWODY

19 grudnia 2018 roku nasi uczniowie brali udział w wycieczce do piekarni. Dzięki uprzejmości właścicieli firmy "Piekarnia Piotr i Paweł Pawlikowski Sp.J." w Poroninie dzieci mogły zwiedzić zakład oraz przyjrzeć się z bliska pracy piekarza. Miały niepowtarzalną okazję obserwować cykl produkcyjny pieczenia chleba i bułek.

Wrażenie zrobiły na dzieciach duże rozmiary maszyn służące do wyrobu ciast oraz nowoczesne piece piekarnicze. Największą jednak atrakcję, stanowiło dla uczniów samodzielne formowanie bułek. Na naszych wychowanków czekała niespodzianka, pan Paweł przygotował dla nich drożdżówki, które upieczone podczas zajęć smakowały wyśmienicie. Wycieczka do piekarni była bardzo udana i dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

Po wizycie w piekarni wyruszyliśmy do Urzędu Pocztowego, by nadać kartki z życzeniami świątecznymi dla swoich najbliższych.

Dzieci zobaczyły tam jak wygląda praca na poczcie, samodzielnie zakupiły znaczki, nakleiły na kopertę i wrzuciły list do skrzynki.

Wizyta ta uświadomiła naszym uczniom w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość, jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy oraz jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza.

Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się       w miejscach publicznych.