WYNIKI XVIII EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO WSZYSCY ŚWIĘCI WAWRZYŃCOKA

Cieszymy się bardzo z tak licznego udziału w naszym konkursie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
 

                                                                                                                                                                                                                                                Biały Dunajec, 23 kwietnia 2021 r.
Protokół z posiedzenia komisji XVIII Konkursu Plastycznego Wszyscy Święci Wawrzyńcoka "Ocalić dla potomnych - dziedzictwo Wojciecha i Piotra Kułachów Wawrzyńcoków"
organizowanego przez:
Szkołę Podstawową im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym,
Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu,
Gminę Biały Dunajec.

Jury w składzie:
Przewodniczący:
Marek Król – artysta plastyk, dyrektor PLSP im. A. Kenara w Zakopanem
Członkowie jury:
Anna Trebunia-Wyrostek – artysta plastyk
Janusz Tycner – artysta plastyk
sekretarz jury: Bartłomiej Kudasik
po obejrzeniu 210 prac jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.

Grupa wiekowa: 5-8 lat
CERAMIKA
I miejsce
Anna Bukowska, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
II miejsce oraz nagroda dyrektora PLSP im. A.Kenara w Zakopanem
Michał Krauzowicz, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
II miejsce
Dominika Tętnowska, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
III miejsce
Adrianna Królczyk, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
Wyróżnienie
Antonina Potaczek, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
Wyróżnienie
Zuzanna Jaróg, instruktor Bożena Świderska Środa, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu
MALARSTWO NA SZKLE
I miejsce
Szymon Fryźlewicz, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
II miejsce oraz nagroda dyrektora PLSP im. A.Kenara w Zakopanem
Joanna Krauzowicz, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
III miejsce
Franciszek Dyka, , instruktor Bożena Świderska Środa, Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie
Wyróżnienie
Karolina Krauzowicz, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
Wyróżnienie
Gabriel Kowalczyk, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
RYSUNEK
I miejsce oraz nagroda dyrektora PLSP im. A.Kenara w Zakopanem
Kacper Uchmanowicz, instruktor Maria Mrożek, Przedszkole Sióstr Serafitek w Nowym Targu
II miejsce
Edyta Orkisz, instruktor Maria Mrożek, Przedszkole Sióstr Serafitek w Nowym Targu
III miejsce
Jakub Siaśkiewicz, instruktor Maria Mrożek, Przedszkole Sióstr Serafitek w Nowym Targu
Wyróżnienie
Zofia Głąbińska, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
Wyróżnienie
Gabriela Bustrycka, instruktor Stanisława Budz, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zakopanem
LINORYT
I miejsce
Gabriela Watycha, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
II miejsce
Michał Krauzowicz, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
III miejsce
Ignacy Musur, instruktor Monika Stachowiec, Szkoła Podstawowa w Sierockiem

Grupa wiekowa: 9-13 lat
RZEŹBA
I miejsce - nagroda ufundowana przez Panią Barbarę Gałdyś
Emilia Strączek, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów przy Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym
II miejsce
Mariusz Hawryła, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem
III miejsce oraz nagroda Wawrzyńcokowej Kuźni Talentów
Justyna Staszel, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów przy Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym
Wyróżnienie
Weronika Rzadkosz, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów przy Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym
Wyróżnienie
Julia Strączek, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów przy Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym
Wyróżnienie
Marta Jarząbek, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów przy Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym
Wyróżnienie
Piotr Gał, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów przy Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym
Wyróżnienie
Piotr Murzydło, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem
CERAMIKA
I miejsce
Julia Słowakiewicz, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
II miejsce - nagroda ufundowana przez Panią Halinę Parę
Kacper Zych, instruktor Bożena Świderska Środa, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu
III miejsce
Zuzanna Puchłopek, instruktor Bożena Świderska Środa, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu
Wyróżnienie
Zuzanna Szopińska, instruktor Maria Mrożek, Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Targu
Wyróżnienie
Anna Sobolewska, instruktor Maria Mrożek, Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Targu
Wyróżnienie
Karolina Bielańska, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
Wyróżnienie
Karolina Łukaszczyk, instruktor Bożena Świderska Środa, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu
MALARSTWO NA PAPIERZE
I miejsce
Wiktoria Stoch, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 9 w Zakopanem
II miejsce
Milena Olszewska, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 9 w Zakopanem
III miejsce
Magdalena Zwijacz, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu
Wyróżnienie
Maciej Strama, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 9 w Zakopanem
Wyróżnienie
Zuzanna Gąsienica Groń, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 9 w Zakopanem
Wyróżnienie
Emilka Pawlikowska, instruktor Teresa Skupień, Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Górnym
Wyróżnienie
Martyna Serafin, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu
Wyróżnienie
Maria Łukaszczyk, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu
Wyróżnienie
Gabriela Galica, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu
Wyróżnienie
Anna Folfas, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu
Nagroda dyrektora PLSP im. A.Kenara w Zakopanem
Karolina Bobrowski, instruktor Anna Stawarz, Szkoła Podstawowa nr 5 w Zakopanem
MALARSTWO NA SZKLE
I miejsce
Paulina Wojtanek, instruktor Teresa Skupień, Szkoła Ginących Zawodów, Folkloru i Sztuki Ludowej - Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej
II miejsce oraz nagroda dyrektora PLSP im. A.Kenara w Zakopanem
Wojciech Fryźlewicz, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
III miejsce
Wiktoria Fryźlewicz, instruktor Maria Mrożek, Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Targu
Wyróżnienie
Piotr Fudalewicz, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
Wyróżnienie
Zuzanna Trzop, instruktor Teresa Skupień, Szkoła Ginących Zawodów, Folkloru i Sztuki Ludowej - Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej
RYSUNEK
I miejsce
Michał Węgrowski, instruktor Teresa Skupień, Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Górnym
II miejsce
Bartłomiej Gał, instruktor Teresa Skupień, Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Górnym
III miejsce
Dawid Osendowski, instruktor Maria Mrożek, Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Targu
Wyróżnienie
Agnieszka Gut, instruktor Barbara Piszczór, Szkoła Podstawowa nr 9 w Zakopanem
Wyróżnienie
Kamil Bustrycki, instruktor B. Pilch, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zakopanem
Wyróżnienie
Zuzanna Topór, instruktor B. Pilch, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zakopanem
LINORYT
I miejsce
Natalia Marusarz, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
II miejsce oraz nagroda dyrektora PLSP im. A.Kenara w Zakopanem
Liwia Markowicz, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
III miejsce
Anna Słaboń, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
Wyróżnienie
Magdalena Pajerska, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Grupa wiekowa: 14-19 lat
RZEŹBA
I miejsce oraz nagroda dyrektora GOK w Białym Dunajcu
Karol Murzydło, instruktor Regina Mrowca Kenar, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem
II miejsce
Marta Gał, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów przy Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym
Wyróżnienie
Natalia Polak, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów przy Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym
Wyróżnienie
Magdalena Słodyczka, instruktor Regina Mrowca Kenar, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem
CERAMIKA
I miejsce
Oliwia Odór, instruktor Urszula Gabryś Suchorab, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem
II miejsce oraz nagroda dyrektora PLSP im. A.Kenara w Zakopanem
Julia Kurcz, instruktor Urszula Gabryś Suchorab, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem
Wyróżnienie
Magdalena Siaśkiewicz, instruktor Maria Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
MALARSTWO NA PAPIERZE
I miejsce
Maria Guzowska, instruktor Teresa Skupień, Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Górnym
II miejsce
Aleksandra Nowaczyk, Biały Dunajec
Wyróżnienie
Kamil Karpiel, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych nr 1 w Nowym Targu
MALARSTWO NA SZKLE
I miejsce
Klaudyna Sztokfisz, instruktor Teresa Skupień, Szkoła Ginących Zawodów, Folkloru i Sztuki Ludowej - Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej
II miejsce oraz nagroda Wójta Gminy Biały Dunajec
Martyna Staszel, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów przy Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym
RYSUNEK
I miejsce
Sebastian Zych, instruktor Regina Mrowca-Kenar, Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów przy Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym
II miejsce oraz nagroda Wawrzyńco-kowej Kuźni Talentów
Gabriela Chowaniec, Bukowina Tatrzańska
Wyróżnienieoraz nagroda dyrektora PLSP im. A.Kenara w Zakopanem
Weronika Tomaśko, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych nr 1 w Nowym Targu
Wyróżnienie
Gabriela Kurczak, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych nr 1 w Nowym Targu
Wyróżnienie
Sylwia Zembal, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych nr 1 w Nowym Targu
Wyróżnienie
Weronika Demska, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych nr 1 w Nowym Targu
Wyróżnienie
Katarzyna Budzyk, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych nr 1 w Nowym Targu
Wyróżnienie
Kacper Pajerski, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych nr 1 w Nowym Targu
Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu, a także ich opiekunom:
Barbara Piszczór
Szkoła Podstawowa nr 9 w Zakopanem, Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu
Maria Mrożek
Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Serafitek w Nowym Targu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Targu
Regina Mrowca-Kenar
Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów przy Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem
Urszula Gabryś Suchorab
Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem
Bożena Świderska Środa
Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu, Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie
Monika Stachowiec
Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu, Szkoła Podstawowa w Sierockiem
Teresa Skupień
Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Górnym, Szkoła Ginących Zawodów, Folkloru i Sztuki Ludowej - Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej
Stanisława Budz
Szkoła Podstawowa nr 4 w Zakopanem
Beata Pilch
Szkoła Podstawowa nr 4 w Zakopanem
Anna Stawarz
Szkoła Podstawowa nr 5 w Zakopanem
Elżbieta Gach, Małgorzata Dziubek
Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych nr 1 w Nowym Targu

 

Nagrody dla laureatów i wyróżnionych będzie można odbierać od 28 kwietnia 2021 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu (na parterze budynku GOK, ul. Jana Pawła II 363) od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-20.00.

Serdecznie zapraszamy.

 

Transmisja on-line pod nazwą "Góralskie talenty": https://24tp.pl/telewizja/